×

DONEGAL | TT-HAIR - Szczotka do włosów Tender & Thick Hair

Witajcie!

Używacie szczotek Tangle Teezer? Długo się przed swoją wzbraniałam ale jakiś czas temu skusiłam się na taką naj najzwyklejszą w czarnym kolorze i muszę przyznać, że spisuje się u mnie całkiem nieźle.
Przy okazji wizyty w drogerii zwróciłam uwagę na szczotkę, która wisiała obok Tangle Teezerów - szczotka marki Donegal.
Inspiracji Tangle Teezer nie musimy bardzo szukać - widać ją gołym okiem. Czy jednak spisuje się tak samo dobrze?
Szczotka do profesjonalnej pielęgnacji włosów. Delikatnie i bezboleśnie rozczesuje włosy, nie niszcząc ich struktury. Stosowana codziennie sprawi, że włosy będą gładkie i lśniące. Przeznaczona do pielęgnacji każdego rodzaju włosów.

Szczotka do włosów TT-Hair:
- Skutecznie rozczesuje włosy
- Masuje skórę głowy
- Zapobiega łamaniu się włosów
- Nie elektryzuje włosów
- Skutecznie rozprowadza odżywki i olejki
 Szczotka kosztowała mnie 12,90 zł - to połowa ceny klasycznej szczotki Tangle Teezer a ta ma dodatkowo jeszcze rączkę / uchwyt.
Szczotka jest dwukolorowa - różowa od spodu i z fioletowym wierzchem - kolejna inspiracja TT.

Szczotka jest plastikowa i ten plastik jest dość sztywny. Mam porównanie do oryginalnej i różnica jest bardzo duża. Igły są dość grube i dobrze wykończone. Szczotka jest wyprofilowana, ma różne długości igieł.
Ogólnie wszystko jest w porządku - szczotka jest dobrze wykonana, porządna, ale... dość twarda. O ile używanie oryginalnej TT jest przyjemnością dla mojej skóry głowy to ta po prostu drapie zamiast masować.
Oryginalna szczotka TT również dużo lepiej rozczesuje włosy bez ciągnięcia ich - ta potrafi pociągnąć włosyCzy w takim razie żałuję jej zakupu? Nie - używam jej do rozczesania włosów, na których mam nałożoną maskę/olej/odżywkę. Takie włosy ciężej rozczesać TT, ponieważ bardziej miękkie igiełki nieco się uginają pod tymi moimi ciężkimi włosami z dodatkowym jeszcze balastem. Tutaj świetnie się sprawdza właśnie szczotka z Donegala i jej twardsze igiełki.
Plusem szczotki Donegal jest też uchwyt - dobrze się nią operuje.

Jeżeli jednak szukacie szczotki do codziennego czesania włosów to polecam jednak szczotkę Tangle Teezer.

Dajcie znać czy znacie tą szczotkę Donegal

Buziaki,
Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger