×

Yankee Candle | Woski / Samplery / Świece | Jak najlepiej poznać zapach

Witajcie :)


Wiecie, że ostatnio więcej przybywa mi świec niż kosmetyków?
Może to dlatego, że kosmetyków mam aż nadto a na świece obecnie choruję :)
Na początku swojej przygody kupowałam woski i z ich palenia chciałam poznać zapachy by później zdecydować się na świece. Myślałam, że świeca będzie pachnieć takim samym zapachem i z taką samą intensywnością.
Później trafiłam na grupy na FB innych maniaków świecowych i zaczęły do mnie docierać sygnały, że zapachy w wosku a w świecy mogą się dość różnić w zapachu oraz mocy.
Osobiście przekonałam się o tym na zapachu Champaca Blossom.
Miałam go w wosku i pokochałam. Cudowny kwiatowy zapach z wyraźnie wyczuwalną słodyczą, która nadawała ciepłu temu zapachowi. Mając w pamięci tą piękną nutę zdecydowałam się na zakup świecy gdy trafiła się okazja odkupu palonej świecy w dobrej cenie.
Świeca przyszła cała i zdrowa. Na sucho już pachniała nieco mniej słodko niż wosk, natomiast po odpaleniu... cóż tu wiele mówić - zapach jest ładny, kwiatowy i dość wytrawny ale to nie ten sam zapach co w wosku. Różni się bardzo, bardzo wyraźnie! To nie ten zapach. Nawet znalazłam jeszcze kawałek wosku w swoich zbiorach - odpaliłam - i znów poczułam tą słodycz, której we świecy próżno szukać :( Nic to... chyba się będę musiała Champaca Blossom pozbyć.


Czyż te naklejki nie są piękne?
Swoją drogą, muszę gdzieś kupić takie katalogi klejone - takie na naklejki - chciałabym sobie zostawiać naklejki z wosków i samplerów. Po pierwsze by pamiętać, które zapachy już miałam. Po drugie - naklejki mi się po prostu podobają.

A jak jest z zapachem w samplerach? Hmm... to zależy jak je palimy. Palone normalnie z knotka mają dość słabą moc ale lepiej oddają zapach jaki będzie w świecy.
Palone w kominku jako wosk są dużo mocniejsze, ale zapach może się nieco różnić.I sama nie wiem. Niektórzy uważają, że sampler jest jak wosk, inni że jest jak świeca.
Ja widzę, że sam materiał, z którego są zrobione, są różne. Woski teraz bardzo się kruszą a samplery są twardsze.
W każdym razie ja już zrezygnowałam z zakupów wosków na rzecz samplerów ( bądź świec w ciemno )

Buziaki dla Was,
Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger