×

Dr Irena Eris | Bizneswoman, która inspiruje!

Witajcie!


   Zawsze interesowały mnie biznesy kosmetyczne, szczególnie te tworzone przez kobiety. Podziwiam je za zapał, pomysły, dążenie do celu. Za cechy, których mi brakuje. Podziwiam je i zazdroszczę, oczywiście w pozytywnym znaczeniu, i motywują mnie do samorealizacji. Ja niestety jestem typem, który łatwo odpuszcza, który ma słomiany zapał, dlatego podziwiam jeszcze bardziej.

   W połowie grudnia oglądałam stare odcinki "W roli głównej" Magdaleny Mołek i natrafiłam na odcinek z Ireną Eris. I chociaż znam marki przez nią tworzone to akurat tej postaci nigdy się bardziej nie przyglądałam. Natomiast w programie Pani Irena ujęła mnie swoją skromnością, zapałem do pracy, dbałością o markę. Wpadłam wtedy na pomysł by podzielić się z Wami informacjami o Pani Irenie :)


Autor fotografii: Mariusz A. Szachowski
Irena Eris urodziła się w 1950 r. w Warszawie.
Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie, doktorat obroniła na berlińskim Uniwersytecie Humboldta.
Pierwszą prywatną działalność kosmetyczną rozpoczęła w 1983 roku - była to produkcja jednego kremu - półtłustego. Fabryka była w pomieszczeniach po starej piekarni a krem mieszany był zaprojektowaną przez Panią Irenę maszyną. Już wtedy Pani Irena stawiała na nietypowe rozwiązania i innowacyjność. Po pierwszych niepowodzeniach nie poddała się, wierzyła w swój produkt. Dzięki temu uporowi oraz wsparciu rodziny, przyjaciół a nawet swojego pracownika wszystko ostatecznie szło po jej myśli. Gdy krem zaczął się sprzedawać podjęto decyzję o rozszerzeniu asortymentu. Marka zaczęła rosnąć w siłę a zmiany polityczne w kraju umożliwiły rozwinięcie firmie skrzydeł - Pani Irena w pełni wykorzystała swoje umiejętności oraz możliwości.

W 2001 roku otworzyła własne Centrum Naukowo-Badawcze. Dzięki temu firma miała własną placówkę, która mogła prowadzić badania na poziomie akademickim i laboratoryjnym. Pozwoliło to na nowe odkrycia, które później stosowane są w kosmetykach marki. W samych latach 2012-2014 firma zgłosiła aż 6 patentów. Wyniki badań nad substancjami i ich działaniem są publikowane i przedstawiane na konferencjach naukowych - to jedyna polska firma kosmetyczna, która może się pochwalić efektami na tym poziomie.

Z czasem firma zaczęła również inwestować w pięciogwiazdkowe Hotele SPA dla swoich Klientów. Tu również Pani Irena postawiła na swoim - głównym celem hoteli nie jest "zbijanie kasy" ale forma dbania o markę i jej prestiż - tutaj goście mają się zrelaksować, odpocząć, zadbać o siebie .
Wszystkie te działania sprawił, że marka Dr Irena Eris, jako jedyna polska marka w tym gronie i jedyna niefrancuska firma produkująca kosmetyki, została zaproszona do prestiżowego klubu Comité Colbert założonego w 1954 roku przez Jeana-Jacquesa Guerlaina – twórcę słynnej firmy kosmetycznej.


Autor fotografii: Jacek Kucharczyk


Czytając o Pani Irenie mam nieodparte wrażenie, że jej głównym celem jest dbanie o Klienta, rozwój marki, a przede wszystkim - spełnianie własnych marzeń o prestiżowej marce stosującej najnowsze odkrycia i patenty kosmetyczne, bardzo często własnego laboratorium.
Jak mówi Pani Irena biznes buduje "Dla satysfakcji, pasji... Z potrzeby działania."

Ujmuje swoją skromnością, pracowitością. Słuchając Pani Ireny w programie nie mogłam się nadziwić, że stoi nadal twardo na ziemi i nadal myśli o rozwoju firmy, budowaniu marki. I przy tym wszystkim nie robi z siebie gwiazdy, nie ukrywa, że udało się jej bo na początku działalności otrzymała wiele pomocy od najbliższych i dzięki nim również mogła realizować swoje cele. Umie docenić siebie, zna swoją wartość i wartość swoich dokonań ale nie wywyższa się i widać, że jest wspaniałą Kobietą.

W tej chwili firma produkuje kosmetyki pod czterema brandami: Under Twenty, Lirene, Dr Irena Eris oraz Pharmaceris. Znam i cenię sobie kosmetyki. Jestem dumna, że Polska może pochwalić się taką osobistością jak Pani Irena. Takie postaci motywują mnie do działania, dodają odwagi, inspirują. Są przykładem na to, że można - przede wszystkim trzeba chcieć i nie poddawać się.

Jeżeli osoba Pani Ireny również Was interesuje to zerknijcie do artykułu, który ukazał się w magazynie Forbes ( i był również jednym z moich źródeł informacji)
Forbes:: Irena Eris: Biznes musi sprawiać przyjemność

Która Kobieta Was inspiruje?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger