×

Wzorowa Łazienka - akcja marki Domestos - poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach

Witajcie Kochani!

Jeżeli czytacie mnie już dłużej to wiecie, że bardzo lubię akcje organizowane przez marki, akcje, które na celu mają pomoc innym, szczególnie dzieciom. Tym razem chciałam Was poinformować o Akcji Wzorowa Łazienka organizowanej przez markę Domestos. Akcja ma na celu poprawę stanu higieny i czystości w polskich szkołach i jest to już 3 Edycja tej akcji! Brawo!


Tak sobie przypominam... kiedy ja chodziłam jeszcze do podstawówki to toalety były... no cóż. Płytki tylko na podłodze, na ścianach lamperie, brzydkie i śmierdzące toalety. I choć w wielu szkołach warunki są niby lepsze ale brak odpowiedniego dbania o czystość też swoje robi. Dlatego uważam takie akcje za bardzo pożyteczne.

Akcja zainicjowana została przez markę Domestos po raz pierwszy w 2014 roku po przeprowadzeniu badań na temat stanu higieny w szkołach w Polsce. Wynika z nich, że niemal co trzeci uczeń ( 31% ) negatywnie ocenia stan toalety w swojej szkole. Aż 58% dzieci uskarża się na brzydki zapach w szkolnych łazienkach, a 52% narzeka na brak podstawowych środków do higieny osobistej. Marka Domestos postanowiła to zmienić i tak powstała akcja Wzorowa Łazienka.


Poniżej kilka zdjęć z poprzedniej akcji.
Więcej znajdziecie na stronie:
Na YouTube:
Na Facebook:
https://www.facebook.com/DomestosPoland/?fref=ts 

Ogólnie - to ogólnopolski konkurs, w którym szkoły podstawowe mogą wygrać remont szkolnych toalet o wartości 30 tys. złotych. Na wyróżnione szkoły czeka 200 rocznych zapasów produktów Domestos, dzięki którym ich toalety będą mogły zabłysnąć przykładem.
W konkursie mogą bezpłatnie wziąć udział szkoły podstawowe, które zostaną zarejestrowane przez dyrektorów i wykonają zadanie, polegające na przedstawieniu przez uczniów graficznej interpretacji hasła „Wzorowa Łazienka”. Szkoły będą dodawać prace do przypisanych im galerii, na które następnie będą mogli głosować internauci. Wygrają szkoły z największą ilością głosów.

I jeszcze - część dochodu ze sprzedaży produktów Domestos w miesiącach wrzesień i październik zostanie przeznaczona na remonty dla następnych szkół, które zajmą kolejne miejsca w głosowaniu.

Zachęcam Was do oddawania głosów, a jeżeli znacie szkołę z brzydką łazienką - poinformujcie dyrekcję o akcji i zachęćcie do udziału!

Buziaki dla Was,
Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger