×

Novex Brazilian Keratin - nowość na polskim rynku prosto z Brazylii - Szampon, odżywka, maska

Witajcie Kochani!

Na rynku co rusz pojawiają się nowe marki kosmetyków lub wprowadzane są na polski rynek marki, które znane są już w wielu krajach. Tak jest właśnie z marką Novex należącą do brazylijskiej firmy Embelezza.

Firma Embelezza została założona w 1969 roku przez Itamara Serpę, dzisiaj składa się z kilku dywizji w tym Instytut Beauty School Franchise, która oferuje możliwość szkolenia w kierunkach m.in. fryzjer, kosmetyczka, manicurzystka, masażysta. Embelezze ma siedzibę w Rio de Janeiro, pełni bardzo ważną rolę na rynku brazylijskim jako lider w dziedzinie koloryzacji, stylizacji i pielęgnacji włosów ( marki Maxton, Hairlife oraz Novex).
Novex to najbardziej znana na świecie brazylijska marka w dziedzinie pielęgnacji włosów.
Brazilian Keratin to linia kosmetyków zawierająca dużą dawkę naturalnej, głęboko odżywczej keratyny, która wchłaniając się we włosy wzmacnia strukturę, pielęgnuje i mocno rewitalizuje włosy. Nadaje włosom zdrowy połysk i miękkość oraz przywraca naturalny, zdrowy wygląd.
Keratyna jest jednym z najważniejszych składników włosa - stanowi niemalże 90% jego struktury. Włosy tracą około 70% swojej keratyny na skutek negatywnego działania promieni słonecznych, chloru zawartego w wodzie, w trakcie chłodnego wiatru, jak również w trakcie używania niewłaściwych kosmetyków do pielęgnacji oraz stylizacji włosów wysoką temperaturą.

Od sklepu FRYZOMANIA.pl otrzymałam kilka kosmetyków marki Novex i dzisiaj chciałam wam część z nich przedstawić : szampon, odżywkę oraz maskę.Moje włosy lubią keratynę, zawsze dobrze na nie wpływała.
Novex Brazilian Keratin Szampon - zawiera białka keratyny, które wzmacniają strukturę włosów, zapewniając im elastyczność, połysk i miękkość jednocześnie dobrze je oczyszczając.
Pojemność : 300 ml ; Cena : 28 zł do kupienia TUTAJ ( KLIK )
Szampon faktycznie dobrze oczyszcza włosy, ma gęstą konsystencję przez co wystarczy niewielka jego ilość by umyć włosy. Dobrze się pieni i łatwo wypłukuje z włosów. Nie powoduje plątania włosów i to pierwszy, od dawna, profesjonalny szampon, po którego użyciu odżywka nie jest koniecznością. Owszem są nieco zbyt spuszone i odżywka się przyda ale nie jest tak, że nie mogę ich w ogóle rozczesać. Dodatkowo włosy są odbite lekko od nasady, miękkie i puszyste.

Novex Brazilian Keratin Odżywka bez spłukiwania - zapewnia codzienną pielęgnację włosów sprawiając, że są gładkie i miękkie i stają się odporne na uszkodzenia. 
Pojemność : 300 ml ; Cena : 29 zł do kupienia TUTAJ ( KLIK ) 
To odżywka w formie delikatnego mleczka do włosów. Kosmetyk bardzo szybko wchłania się w strukturę włosów nie pozostawiając na nich lepkiej warstwy. Dzięki niej włosy stają się jeszcze bardziej miękkie i mają naturalny blask. Ja tę odżywkę stosuję na 3 sposoby:
1) Jako maska do włosów - nakładam sporą ilość odżywki na całą długość - od nasady aż po końce - trzymam kilka minut i spłukuję - ten sposób stosuję gdy mam w planach kręcenie włosów. Stosowanie kosmetyków keratynowych wpływa na ich prostowanie więc przed kręceniem chcę je odżywić, wzmocnić i zabezpieczyć przed wysoką temperaturą a jednocześnie by była podatna na kręcenie i dlatego spłukuję to, co się nie wchłonęło.
2) Zgodnie z jej przeznaczeniem - jako odżywka bez spłukiwania - nakładam na wilgotne od wysokości ucha aż po końcówki - w ten sposób delikatnie wygładza włosy i daje im naturalny połysk bez obciążania. Włosy są takie mięsiste i takie zdrowe i przyjemne w dotyku ale nie śliskie i lejące. Odżywka pięknie pachnie.
3) Jako krem na końcówki na wysuszone włosy - gdy chcę dodać odrobinę dociążenia i zdyscyplinować końcówki, odrobinę odżywki rozcieram w dłoniach i nakładam na końcówki

Novex Brazilian Keratin Maska - działa naprawczo na włosy by przywrócić im naturalną miękkość i gładkość.
Pojemność : 210 g ; Cena : 11,89 zł do kupienia TUTAJ ( KLIK )  
To maska o delikatnej konsystencji. Jak dla mnie trochę zbyt delikatnej - od maski oczekuję, oprócz odżywienia i wzmocnienia włosów, również obciążenia, a ta tego nie oferuje. Dla wielu osób będzie to jednak plus, szczególnie dla tych, którym włosy łatwo się przetłuszczają a inne produkty łatwo przeciążają włosy.
Nie mogę jednak zaprzeczyć, co jest w ogóle domeną całej serii, że po jej użyciu włosy są naturalnie gładkie, miękkie, puszyste, mięsiste i mocne.

Cała seria sprawia, że włosy mają naturalny połysk. Nie jest to lśnienie, które dają kosmetyki wygładzające, tylko zdrowy naturalny połysk włosów. Do tego włosy są sprężyste, proste i bardzo podatne właśnie na prostowanie. Ale, ale... o dwóch kosmetykach tej marki przeznaczonych właśnie do wspomagania prostowania włosów będziecie mogli przeczytać już niedługo.

Buziaki dla Was,
Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger