×

Czy keratyna prostuje włosy, proste włosy bez użycia prostownicy

Witajcie Kochani!

Jeszcze w styczniu pokazywałam Wam kosmetyki marki Novex, która niedawno weszła na rynek polski. Dla przypomnienia - jest to brazylijska marka profesjonalnych kosmetyków do włosów. Jedną z flagowych serii marki jest seria z keratyną i właśnie w poprzednim poście pokazywałam Wam szampon, odżywkę oraz maskę Novex. Jeżeli jeszcze nie czytaliście to zapraszam do nadrobienia Novex seria Keratin.
Z tej linii mam jeszcze dwa produkty, jak się okazało, sprawdzające się nie tylko w pielęgnacji.


Przypuszczam, że wszyscy już słyszeli o keratynowym prostowaniu włosów. Wiele osób z powodzeniem wykorzystuje tę metodę w utrzymaniu prostych włosów na dłużej - jednakże zabieg keratynowego prostowania, zazwyczaj przeprowadzany w salonach fryzjerskich, jest zabiegiem trwałym, jego efekty bardzo długo się utrzymują. A co jeżeli chcemy proste włosy mieć tylko na chwilę? Oczywiście możemy użyć prostownicy, nic łatwiejszego. Nie muszę chyba jednak nikogo uświadamiać jak wysoka temperatura prostownicy wpływa destrukcyjnie na włosy. Co nam zostaje? Kosmetyki do stylizacji z keratyną.
Brazilian Keratin Recharge z keratyną - Krem z wysoką zawartością keratyny szczególnie polecany jest do odbudowy włosów suchych i zniszczonych. Krem zawiera bardzo dużą dawkę skoncentrowanej keratyny, wzmacnia strukturę włosów, nadaje im połysk i miękkość. Włosy są zdyscyplinowane i idealnie się układają.
Pojemność : 80 g ; Cena : 35,88 do kupienia TUTAJ ( KLIK )
Krem ma lekką konsystencję, świetnie wchłania się we włosy, zarówno w mokre jak i w suche. Lubię odrobinę kremu wetrzeć w suche włosy jeżeli schły naturalnie i końcówki nie chcą się zdyscyplinować. Nie obciąża włosów, nie przetłuszcza ich.

Novex Brazilian Keratin Spray - Novex Brazilian Keratin spray z keratyną, która na tyle wzmacnia osłonkę włosa, że zapobiega jego rozdwajaniu się na końcówkach. Profesjonalny spray który daje najlepszą wydajność w ochronie termicznej. Dodatkowo ułatwia rozczesywanie, zmiękcza włosy i chroni ich kolor. Do wszystkich rodzajów włosów, długotrwały efekt.
Pojemność : 80 g ; Cena : 35,88 do kupienia TUTAJ ( KLIK )
Spray służy mi zarówno jako odżywka do włosów wspomagając przy okazji rozczesywanie, jak i spray przed suszeniem włosów
Oba kosmetyki są przeznaczone również do używania z prostownicą, ja natomiast nie mam cierpliwości do prostowania mojej szopy.
UWAGA! - moje włosy są proste z natury ale to grube druty żyjące swoim własnym życiem: każdy w inną stronę, ułożyć się nie chcą, sztywniaki jedne.
Zazwyczaj myję włosy wieczorem i daję im swobodnie wyschnąć. Jednak pewnego dnia umyłam włosy rano, spryskałam je odżywką, na końcówki nałożyłam odrobinę kremu i wysuszyłam "z włosem" lekko je przeczesując szczotką w trakcie suszenia. Efekt był zaskakujący. Włosy wyglądały jakbym je potraktowała prostownicą. Gładkie, bardzo proste, z prostymi końcówkami. Super! Zastanawiałam się czy to efekt kosmetyków czy przypadku ale czynności powtórzone przy następnej okazji dały taki sam efekt - znalazłam sposób na proste włosy bez użycia prostownicy.
Oprócz tego, że proste, są po użyciu tych kosmetyków gładkie i błyszczące i "lejące" gdy przeczesuję je palcami. Jestem bardzo, bardzo zadowolona.

Czy Wy też stosujecie kosmetyki z keratyną w pielęgnacji włosów?

Buziaki dla Was,
Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger