×

AVON MAXIMA | ODKRYWAM ZAPACHY AVON

Witajcie Kochani!

Ostatnio na grupach perfumowych spotkałam się z wieloma poleceniami zapachów marki AVON. Dawno nic nie zamawiałam z Avon-u więc postanowiłam poznać kilka zapachów i zobaczyć o co tyle szumu.
Zaczęłam od zapachu MAXIMA, bo spodobały mi się nuty i oczywiście flakon.

AVON MAXIMA Woda Perfumowana

Zapach


Niestety nie znalazłam informacji kto jest kreatorem tego zapachu.
Na rynek wszedł w 2019 roku.

Nuty zapachowe: Kocanka, Nektarynka, Jaśmin

Na początku miałam problem z tym zapachem - po prostu go nie czułam. Nie byłam zdziwiona, bo tak się u mnie kiedyś już działo z zapachami Avon. Zrobiłam sobie jednak dwudniową przerwę od używania perfum, mój nos się oczyścił i to pomogło - zaczęłam normalnie czuć te perfumy.

A co w nich czuję?
Lekko kwaskowatą nektarynkę osłodzoną odrobiną kwiatów. Podoba mi się to zestawienie, przyjemnie leży na skórze. Przyznaję, że patrząc na flakon spodziewałam się czegoś bardziej orientalnego, ale i tak jest dobrze.
Zapach nie należy do tych rozwijających się. Owszem, na początku nektarynka jest nieco bardziej wyczuwalna niż po czasie, jednak nie ma tu jakiejś zmiany w zapachu.

Perfumy są według mnie całoroczne, spokojnie się sprawdzą w jesienny dzień, jak i w letni wieczór.

Flakon


Flakonik przyciągnął moją uwagę, może nie tyle samo szkło, co korek zapachu. Kojarzył mi się z wieńcem z gałązek laurowych czy też jakimś orientalnym bluszczem. Właśnie przez ten złoty misterny korek spodziewałam się zapachu bardziej orientalnego, bardziej jaśminowego.

Projekcja i trwałość


Jak wspominałam wyżej, miałam na początku z tym zapachem problem - nie czułam go. Ale teraz już czuję. Projekcja nie jest duża, raczej wyczuwalny jest z jednego metra. Za to bardzo ładnie trzyma się skóry i ubrań - np. zapachu używałam dzisiaj około południa, gdy piszę ten post jest 23 i nadal go na sobie czuję.


Znacie zapachy Avon? Coś możecie polecić?
Ja ostatnio skusiłam się na kilka flakonów, więc teraz może ich być u mnie troszkę więcej.

Czekam na Wasze Avonowe polecajki - nie tylko perfumowe.

Buziaki,
Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger