×

SESDERMA HIDRADERM HYAL LIPOSOMOWE SERUM

 Dzień dobry,

Witam Was po raz pierwszy w tym roku. Postanowiłam, że 2021 to będzie rok pielęgnacji dla mnie. Będę zwracała na nią jeszcze większą uwagę, szczególnie jeśli chodzi o składniki aktywne, a jednym z takich składników jest właśnie kwas hialuronowy.

Dzisiaj chciałam Wam przedstawić serum zawierające w swoim składzie aż trzy kwasy hialuronowe różniące się od siebie masami cząsteczkowymi, dzięki czemu składnik ten może dotrzeć do wszystkich warstw skóry.

a mowa o...


 

SESDERMA HIDRADERM HYAL Liposomal Serum

Serum przeznaczone jest do nawilżania każdego typu skóry. Jak wspominałam wyżej serum ma w sobie 3 rodzaje kwasu hialuronowego. 

Niskocząsteczkowy, zamknięty w liposomach, ma właściwości silnie nawilżające, i w połączeniu retinolem i retinaldehydem, pobudza syntezę własnego kwasu hialuronowego, zwiększając w ten sposób efekt nawilżenia. Natomiast wolny kwas hialuronowy, o wysokiej masie cząsteczkowej, działa powierzchownie, chroni skórę, tworząc ochronną warstwę na jej powierzchni oraz zapobiega utracie wody. Działanie nawilżające preparatu jest dodatkowo wzmocnione obecnością witaminy E i oleju ze słodkich migdałów. Pochodne witaminy A stymulują procesy przeciwstarzeniowe w skórze i rozjaśniają przebarwienia. Hidraderm Hyal Serum polecane jest także w celu regeneracji po zabiegach peelingujących, laserowych, mikrodermabrazji czy z użyciem retinoidów.

Ja serum używam do uzupełnienia pielęgnacji o krok właśnie bardzo nawilżający. Sięgam po niego zarówno przy dziennej, jak i przy nocnej pielęgnacji, w zależności od tego czego właśnie domaga się moja skóra. A nawilżenie to to, czego ona naprawdę ostatnio potrzebowała. Zimno na zewnątrz i ogrzewanie w środku - moja cera tego zdecydowanie nie lubi - staje się odwodniona. Zmniejszona w stosunku do lata ilość pitej wody też ma na to wpływ. Czy zatem nawilżające serum Sesderma jest w stanie pomóc w takim czasie? Jak najbardziej. 

  

Już przy nakładaniu serum czuję jak wnika ono w skórę sprawiając, iż od razu nawilżenie jest odczuwalne. Czuć przenikanie w skórę, a przynajmniej ja to tak odczuwam. Serum świetnie uzupełnia działanie innych kosmetyków, jak i sam działa. Efekt nawilżenia skóry utrzymuje się przez cały dzień lub przez całą noc, zależnie od tego czy użyłam go w porannej, czy w wieczornej pielęgnacji.
Przyjemność z używania serum zwiększa też jego delikatny przyjemny zapach.

Aplikacja produktu jest bardzo wygodna - opakowanie jest w formie butelki z pipetą, dzięki której serum może być aplikowane w higieniczny sposób. Napisała "może" ponieważ bardzo często widzę, że różne osoby używając pipety dotykają nią skóry dłoni lub twarzy, co sprawia, że przenosimy bakterie z powierzchni skóry do środka opakowania.
Pamiętajcie - wyciskając kosmetyk z pipety - nie dotykamy nią skóry.

Działanie serum jest na tyle dobre, że zachęciło mnie do dalszego poznania marki i kupiłam zestaw z witaminą C - serum i krem. Kupowałam w promocji na Notino i gratis dostałam jeszcze krem z serii Azelac - dam Wam znać co o nich sądzę jak trafią już w użytkowanie. W każdym razie zerkajcie na zestawy są w bardzo fajnych cenach. 

Znacie kosmetyki Sesderma? Macie może wśród nich jakichś swoich ulubieńców?

Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger