×

CHLOE L'EAU | Kwintesencja kobiecej delikatności

 Witajcie Kochani!

Gdy pierwszy raz powąchałam klasyczną Chloe to... nie, wcale się w niej nie zakochałam .Wręcz przeciwnie. Pomyślałam: "Co tu się może podobać? Toż to samo mydło!" Było to jednak już dość kilka lat temu a mój gust perfumowy uległ w tym czasie dość dużej zmianie. Może nie zmianie, ale rozszerzeniu, zaczęło mi się podobać wiele zapachów, na które wcześniej nie zwracałam uwagi albo nawet nie podobały mi się. I tak właśnie Chloé Chloé zaczęła mi się odrobinę podobać, a przez to zaczęłam zwracać uwagę na flankery Chloé. Pewnego dnia wpadłam na próbki Chloé L’Eau i Chloé Love Story - o razu wiedziałam, ze oba zapachy będą moje i jako pierwsze wpadły właśnie całkiem niedawno Chloé L’Eau.

 


Chloé L’Eau

Zapach

Te perfumy to dla mnie kwintesencja kobiecości, romantyczności, delikatności w połączeniu z dość jednak mocnym charakterem. Niby jest w nim grapefruit, ale jego czuję tu tylko delikatne echo, on tam jest, ale bez tej swojej natarczywości, gorzkości, natomiast od początku przepięknie w nim wybrzmiewa delikatna różowa, jasna róża w połączeniu z liczi, które jest tu wyraźnie wyczuwalne. Róża różą i różowym kwieciem podbita, ale nie męcząca, raczej zwiewna, jak różowa leciutka sukienka, wczesnym latem, gdy jest ciepło a jednocześnie rześko i przyjemnie, już cieszymy się  ciepłego słońca i kwiatów, lecz jeszcze nie dokuczają nam upały. A może to jeszcze koniec wiosny.

Nuty bazy nie wybijają się mocno, one natomiast tworzą tło, które nadają zapachowi charakteru. Nie ma tu słodyczy, nuty bazy dają efekt czystości i świeżości, dzięki nim właśnie róża jest tu lekka.

Chloé L’Eau będzie moim zapachem tej wiosny, której zresztą nie mogę się już doczekać. Ogólnie jest zapachem całorocznym, szczególnie dla miłośniczek lżejszych, choć wcale nie wodnych czy owocowych woni. To propozycja dla miłośniczek bukietu kwiatów z jasnych róż. Dla mnie - to wiosna i wczesne lato. I na tę porę mam również ochotę na Chloé LOVE STORY i....no jak zawsze na wszystko.

W zapachach Chloé z tej linii widzę też Panny Młode.

Nuty zapachowe:
Nuty głowy: Róża, Grapefruit, Liczi
Nuty serca: Róża Damasceńska, Magnolia
Nuty bazy: Mech Dębowy, Cedr, Piżmo, Bursztyn 


Flakon

Tutaj rządzi klasyka. Miłośniczki prostych a zarazem pięknych flakonów będą ukontentowane. Prosty flakon z charakterystycznymi dla tej linii Chloé żłobieniami i złoty korek. Uroku dodaje mu różowa wstążka przewiązana tuż pod korkiem. Całośc komponuje się z zapachem.

Projekcja i trwałość

Obawiałam się o trwałość zapachu, choć pamiętam, że próbka pachniała długo. Należy pamiętać, że Chloé L’Eau to woda toaletowa, ale czy w czymś to przeszkadza? Absolutnie nie! Zapach jest wyczuwalny przez cały dzień lub całą noc, bo czasami lubię go użyć po prysznicu i rano czuję go nadal. 

Chloé to bardzo popularna marka. Macie już z niej jakiś ulubiony zapach? Ja mam obecnie dylemat między Chloé Love Story, ChloéRose Tangerine oraz ChloéNomade Absolu - jeśli chodzi o tę markę.

Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger