×

MONTALE | PERFUMY NISZOWE

 Witajcie Kochani!


Z czym kojarzą Wam się perfumy niszowe? Mi, oprócz oczywiście ciekawych zapachów, zawsze kojarzyły się z bardzo wysokimi cenami. Patrząc choćby na markę CREED - ich ceny są... no zacne :) Ale w tej kategorii perfum można znaleźć też wiele zapachów, czy nawet marek, których ceny są zrównane, a czasami nawet niższe niż mainstream. 

Takim przykładem jest właśnie marka MONTALE.


 

Montale to marka założona przez francuskiego kreatora perfum Pierre'a Motale. Powstała w 2001 r. ( wg innych źródeł w 2003 r.). Zamysłem marki były perfume bazujące na składnikach modnych w perfumach Orientu a jej targetem byli arabscy królowie, książęta i księżniczki. Jak wyczytałam, Pierre Montale jest też twórcą marki Mancera.

Będąc w zeszłym roku w Rzymie, miałam przyjemność powąchania stacjonarnie kilku zapachów i bardzo mi się spodobały. W swojej kolekcji chętnie bym widziała:

 


MONTALE WILD PEARS

Nuty zapachowe:
Nuty głowy: Bergamotka, Gruszka
Nuty serca: Goździk Ogrodowy, Konwalia
Nuty bazy: Wanilia, Piżmo, Drzewo Sandałowe

Uwielbiam gruszkę w perfumach. Na moje szczęście ten składnik jest ostatnio bardzo popularny. Gruszka zawsze jest soczysta, a czasami słodka. Tej jeszcze nie udało mi się powąchać, ale czuję, że byłaby bardzo "moja".

MONTALE INTENSE CAFE

Nuty zapachowe:
Nuty głowy: Nuty Kwiatowe
Nuty serca: Róża, Kawa
Nuty bazy: Wanilia, Białe Piżmo, Bursztyn

Róża, Kawa i Wanilia to nuty, które bardzo lubię. Z opinii wiem, że ą też słodki, a to już w ogóle coś totalnie dla mnie.


MONTALE DARK PURPLE

Nuty zapachowe:
Nuty głowy: Śliwka, Pomarańcza
Nuty serca: Róża, Czerwone Jagody, Paczula, Geranium
Nuty bazy: Piżmo, Drzewo Tekowe, Bursztyn

Śliwka w perfumach to kolejna bardzo lubiana przeze mnie nuta. Ta tutaj powinna mieć orientalny wydźwięk dzięki paczuli i drewnu tekowemu. Muszę go koniecznie poznać.

MONTALE AMBER MUSK

Nuty zapachowe: Białe Piżmo, Ambra, Bursztyn, Nuty Pudrowe, Cedr

W tym zapachu zawarte są przepiękne nuty - piżmo, bursztyn, puder - wszystko, co kocham!

Jak tu się na nie nie skusić?

W zapachach MONTALE urzekają mnie też ich flakony. Są czymś nowym - metalowe flakony z zawleczką do odbezpieczania. Na żywo świetnie wyglądają. Metalowe flakony mają też to do siebie, że ich zawartość nie jest bezpośrednio wystawiana na działanie promieni słonecznych.

Znacie Montale, macie coś w swoich kolekcjach?

Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger