×

PIĘKNE STOPY NIE TYLKO LATEM

 Witajcie Kochani!

Przyznajcie się! Jak to jest u Was z pielęgnacją stóp? Dbacie o nie cały rok, czy gdy zbliża się ciepełko i czas na sandałki, w panice szukacie sposobów i produktów, które w szybkim czasie "ogarną" Wasze stopy? Ja jestem gdzieś po środku. Dlaczego? Mam takie etapy, że codziennie będę smarować stopy, niezależnie od pory roku. Po prostu przykładam do nich większą wagę. A później mi przechodzi i... i później znów muszę o nie intensywniej dbać. No i tak jest właśnie teraz. Za miesiąc wyjeżdżam na wakacje i chciałabym by moje stopy pięknie się wtedy prezentowały.

Autor foto ; @valuavitaly

 

Pierwsza rzecz, po którą mam zamiar sięgnąć, to skarpetki złuszczające. Bardzo lubię te z L'Biotica, zresztą jak wiele ich kosmetyków. Jak działają takie skarpetki? Zakładamy te foliowe skarpetki wypełnione aktywnymi składnikami. By zawartość lepiej dolegała do skóry, najlepiej jest nałożyć na nie jeszcze zwykłe skarpetki. Trzymamy je na stopach około 1,5 - 2h, a po tym czasie zdejmujemy i spłukujemy pozostałości. 

  

Substancja złuszczająca w skarpetkach to kwasy, dzięki którym zrogowaciały naskórek ulega procesowi przyspieszonego złuszczania. Kilka dni trwa nim naskórek zacznie się złuszczać, mniej więcej od 4-7 dni, a sam proces złuszczania trwa mniej więcej kolejny tydzień. Skóra złuszcza się płatami, szczególnie tam, gdzie była grubsza warstwa zrogowaciałego naskórka. Należy pamiętać by nie odrywać tej skóry ani nie ścierać jej pumeksem ani peelingami. Stopy należy w tym czasie nawilżać kremami i czekać aż proces złuszczania się zakończy.

 


Jeżeli szukacie jeszcze szybszego, a właściwie natychmiastowego sposobu na usunięcie zrogowaciałego naskórka i przywrócenie stopom gładkości, to rozwiązaniem jest elektryczny pilnik do pięt.  Wystarczy przez kilka minut delikatnie pojeździć nim po stopach i efekt gotowy! Takiego pilnika należy używać na such stopy. Trzeba też mieć do tego lekką rękę by nie uszkodzić sobie naskórka. Ale efekt jest szybki. Po użyciu wystarczy umyć i nasmarować stopy. I gotowe!

Jakie są Wasze sposoby na pielęgnację stóp?

Dajcie znać!
Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger