×

Wiesiołek - niepozorny sprzymierzeniec zdrowia i urody

Witajcie Kochani!

O skórę warto dbać nie tylko od zewnątrz, nie tylko kosmetykami. Wiadomo przecież, że na stan naszej skóry największy wpływ ma nasza dieta a ta, bardzo często, jest niewłaściwa i nie dostarcza naszemu organizmowi odpowiednich składników.
Mamy za to na rynku cały szereg suplementów, które naszą dietę mogą uzupełnić.
Ja nie jestem fanką łykania chemicznych tabletek "na wszystko" ale często sięgam po te naturalne - oleje, soki, nektary - i włączam je w dietę swojej rodziny, głównie Juniorka.
Suplementy WIESIOŁEK marki OLEOFARM to olej z wiesiołka z dodatkiem witam A i E.
Wiesiołek charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów wielonienasyconych, do których należą kwasy omega-6. Kwasami z rodziny omega-6 są: kwas linolowy (LA) oraz kwas gamma-linolenowy (GLA) zawarte w oleju z wiesiołka. Kwas linolowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 10 g LA dziennie.
Witamina E pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.  
Witamina A pomaga zachować zdrową skórę.

Wiesiołek ma też wiele innych właściwości, zarówno kosmetycznych jak i leczniczych ( informacje z portalu www.poradnikzdrowie.pl )  
- Ułatwia odchudzanie - poprzez wspomaganie trawienia oraz zapobieganie magazynowanie się tłuszczów
- Poprawia stan skóry - utrzymuje odpowiedni poziom nawodnienia organizmu, zapobiega utracie wody przez zewnętrzne warstwy skóry
- Pomaga w chorobach reumatycznych - łagodzi bóle reumatyczne, pobudza regeneracje tkanki chrzęstnej i łącznej
- Wzmacnia odporność oraz ma działanie odtruwające
- Chroni układ krążenia - poprawia przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, obniża ciśnienie i w ten sposób zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej, zawału serca i udaru mózgu
- Obniża cholesterol
- Wspomaga terapię nowotworową
- Usprawnia pracę mózgu
- Poprawia płodność
- Łagodzi dolegliwości kobiece

A taki niepozorny z niego kwiatuszek.

 
 Firma Oleofarm proponuje nam olej z wiesiołka w 2 formach - płynnej oraz w kapsułkach. Możemy wybrać tę formę, która bardziej nam odpowiada. Olej podaję Krzysiowi a sama łykam kapsułki.
Czy zauważyłam efekty? No nie - nie zauważyłam - raczej po prostu wierzę, że taka suplementacja wzmacnia nasz organizm. Chociaż... muszę przyznać, ze dość tak nawet infekcje się nas nie łapią - ani mnie, ani Juniorka. A jesteśmy w trakcie - Krzyś drugiej buteleczki a ja drugiego opakowania kapsułek. Ale... łykałam 2 x dziennie po 1 kapsułce więc może zwiększę do 2 x dziennie po 2 kapsułki - może zauważę pomoc w walce z kilogramami.

 Stosujecie suplementację? Co polecacie?
Ja często podaję Krzysiowi też, na zmianę oczywiście, sok z aloesu, żurawiny, noni, granatu, maliny, olej lniany, wiesiołka właśnie, i co tam akurat :) Oby było jak najbardziej naturalne.

Buziaki dla Was,
Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger