×

Przytulna atmosfera dzięki zapachom

 Witajcie Kochani!

Każdego roku, każdej jesieni, nachodzi mnie znów ochota na palenie świec. Pisałam Wam już wiele razy, że kilka lat temu zrezygnowałam z palenia świec ze względu na dym, ale nie zmienia to faktu, że uwielbiam otaczać się pięknymi zapachami i to nie tylko w perfumach. Ogromną przyjemność sprawiają mi zapachy w pomieszczeniach. Co więc zrobić by mieć piękny zapach bez palenia? Jest na to kilka sposobów.

 


Dyfuzor ultradźwiękowy

Dyfuzory ultradźwiękowe generują parę za pomocą ultradźwięków. Do tego typu dyfuzorów wlewamy wodę połączoną z ulubionym olejkiem eterycznym. Jest to bardzo dobry sposób nie tylko na rozprowadzenie zapachu lecz również na nawilżenie powietrza, co szczególnie jest przydatne jesienią i zimą kiedy grzejniki nadmiernie przesuszają nasze powietrze.

Wykorzystując dyfuzory ultradźwiękowe możemy korzystać z właściwości aromaterapii gdy wybierzemy do niego olejek o odpowiednich właściwościach, np. eukaliptusowy.

Ten typ dyfuzorów ma jeszcze jedną ogromną zaletę - wygląd - mają nowoczesne kształty i idealnie wpasują się w nasze wnętrza.Dyfuzor zapachowy

To również jest rodzaj dyfuzora, który bardzo ładnie wygląda i zdobi nasze wnętrza. Kolejnym plusem jest łatwość w obsłudze, a właściwie jego brak - wystarczy raz przygotować i mamy problem z głowy, zapach sam się ulatnia aż do czasy wykończenia się płynu. Nie jest to jednak teraz problemem, wiele marek oferuje nam obecnie możliwość zakupu samego płynu.

Dla fanów tego rodzaju dyfuzorów mam jedną małą radę. Przez to, że zapach jest uwalniany ciągle bardzo często się do niego przyzwyczajamy. Jeżeli chcielibyśmy poczuć zapach mocniej, należy wyjąć patyczki z flakoniku i wsadzić je odwrotnie - tak by mokra strona wystawała. Intensywność zapachu się wtedy zwiększy.

 Wosk zapachowy

Woski zapachowe to rodzaj zapachów do pomieszczeń, z których najczęściej korzystam. Kilka lat temu kupiłam elektryczny kominek zapachowy i dokupuję do niego tylko woski.
Na rynku jest obecnych wiele marek, ale tą najbardziej popularną jest Yankee Candle, ma też chyba największy wybór wosków. 

Używając kominka i wosków możemy bardzo szybko zmienić zapach - wystarczy wytrzeć z kominka roztopiony wosk, np. za pomocą ręcznika papierowego. Jeżeli wosk już zastygł w kominku - wystarczy go delikatnie podważyć nożykiem.

Moja kolekcja wosków już trochę się zmniejszyła, dlatego powoli rozglądam się za uzupełnieniem pudełeczka. Zapachy, które obecnie wpadły mi w oko to:
Autumn Pearl
Seaside Woods
Moonlit Blossoms
Midnigh Jasmine
Warm Cashmere
Vanilla

A jakie są Wasze ulubione sposoby na piękny zapach w pomieszczeniach?

Buziaki,
Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger