×

Liposukcja brzucha - sposób na pozbycie sie tłuszczyku

Witajcie Kochani!

Wielu ludzi, zarówno kobiet jaki mężczyzn, boryka się z tym samym problemem, który mam ja. Otyłość,a szczególnie otyłość brzuszna. Nie wiem czy widziałyście kiedyś zdjęcia mojej sylwetki. No cóż... wiele by tu było do poprawienia, przede wszystkim do zrzucenia kilogramów. Cierpię jednak na lenistwo i brak wytrwałości w tym temacie, co nie zmienia faktu, że chciałabym się pozbyć nadmiaru swojego tłuszczyku. Popularność programów o medycynie estetycznej zaczęła budzić moją ciekawość na temat liposukcji - gdybym się wzięła w końcu za siebie to czy na sam koniec liposukcja byłaby dobrym sposobem na ostateczne wymodelowanie sylwetki oraz usunięcie komórek tłuszczowych by już się nie odbudowywały? A jeżeli tak - jaki rodzaj liposukcji wybrać?
Liposukcja (ang. liposcution) to zabieg chirurgiczny wykorzystujący technikę ssania w celu usunięcia tłuszczu z określonych obszarów ludzkiego ciała, takich jak brzuch, biodra, uda, pośladki, ramiona czy szyja.
Historia liposukcji sięga początków XX wieku, jednak przeprowadzane wówczas zabiegi cechowały się wysokim ryzykiem powikłań i sporym niebezpieczeństwem. Przełomem było opracowanie techniki minimalnych nacięć, która miała miejsce w latach 70 - tych XX wieku, kiedy to zastosowano tą technikę do usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Obecna technika odsysania tłuszczu opiera się na usuwaniu tkanki tłuszczowej za pomocą tępo zakończonej kaniuli podłączonych do zamkniętego układu ssącego.
Liposukcja to procedura minimalnie inwazyjna i bezpieczna. Pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic, z których usunięcie jej za pomocą diety i ćwiczeń jest bardzo trudne. Modelowanie sylwetki jest trwałe, ale po zabiegu zaleca się przestrzegać niskokalorycznej diety i prowadzić zdrowy tryb życia, aby utrwalić pozytywny efekt modelowania sylwetki. Liposukcję można powtarzać oraz łączyć z innymi procedurami chirurgii estetycznej. Dużą zalecą jest możliwość wykorzystania usuniętego tłuszczu do modelowania innych okolic, np. powiększenia piersi lub nadania ładnego kształtu pośladkom.

Klasyczna liposukcja
Jest to metoda polegająca na wykorzystaniu podciśnienia. Metoda polega na wprowadzeniu kaniuli w obszar tłuszczu oraz odessanie go. Stosuje się tę metodę od lat 70-tych. Nie wymaga ona znieczulenia ogólnego a na skórze pozostają jedynie niewielkie ślady. Obecnie odchodzi się od tego rodzaju usuwania tłuszczy na rzecz bardziej nowoczesnych metod.

Liposukcja ultradźwiękowa
Liposukcja UAL ( ultrasound assisted lipectomy ) polega na wprowadzeniu sond ultradźwiękowych, które wywołują drgania o częstotliwości 16 kHz co umożliwia selektywny rozpad tkanki tłuszczowej, która następnie jest usuwana kaniulami. Sposób ten wymaga nieco większych nacięć na skórze oraz charakteryzuje się wyższym ryzykiem termicznego uszkodzenia skóry i jest droga.

Liposukcja wibracyjna
Liposukcja PAL ( power-assisted liposuction ) określana jest niekiedy liposukcją rotacyjną. Podobna jest do klasycznej liposukcji ale zabieg przeprowadza się przy pomocy wibrującej kaniuli co przyspiesza uwolnienie złogów tłuszczowych z jednoczesnym zasysaniem tkanek. Zabieg ten niestety może pozostawić luźną skórę a także wywołać zmiany pigmentacyjne skóry.

Liposukcja laserowa 
Liposukcja LAL ( laser-assisted liposuction ) zaczęto opracowywać w latach 90-tych. W zabiegach stosuje się laser neodymowo-jagowy Nd-YAG. Jest to obecnie najczęściej stosowana metoda usuwania tkanki tłuszczowej. Pomimo wysokiego ryzyka termicznego uszkodzenia skóry i wysokim kosztem, ma wiele zalet - ogranicza krwawienie podczas liposukcji, zmniejsza ryzyko powstawania wybroczyn na skórze, tkanka usuwana jest szybko a dodatkowo daje efekt obkurczenia skóry co zapobiega jej obwiśnięciu.

Liposukcja wodna
Liposukcja wodna WAL ( water-jet assisted liposuction ) polega na wypłukiwaniu komórek tłuszczowych za pomocą silnego strumienia wodnego. Regulowane pulsy wodne pozwalają na rozluźnienie tkanki tłuszczowej i ułatwiają jej usuwanie bez naruszania struktury okolicznych tkanek. Usuwanie uwolnionych tkanek następuje za pomocą klasycznej kaniuli podciśnieniowej. Dzięki tej metodzie można jednorazowo usunąć duże ilości tkanki tłuszczowej, niestety nie daje ona efektu korekty tkanek skórnych.


Do tych rodzajów liposukcji używane są różne urządzenia, np. aparat Body-Jet™ stosowany jest do liposukcji wodnej a SmartLipo™ do korekcji laserowej.

Więcej o konkretnych metodach usuwania tkanki tłuszczowej możecie przeczytać na stronie : https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/metody-usuwania-tkanki-tluszczowej-z-brzucha-rodzaje-zabiegow/

Dla mnie to temat na przyszłość - póki co większość muszę zrzucić sama.
Czy któraś z Was też myślała o takim sposobie uporania się z niechcianym tłuszczykiem? Wiem, że to wszystko jest bardzo drogie, ale... może warto? Macie jakieś doświadczenia?

Buziaki dla Was,
Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger