×

Tak pachnie tegoroczne lato! | Calvin Klein Eternity Summer 2017

Witajcie Kochani!

Coroczne letnie flankery marki Calvin Klein, zarówno serii one, jak i Eternity, bardzo mnie interesują. Czym będzie pachnieć lato, czy marka nas czymś zaskoczy? Jak będą się prezentowały flakony? Co roku mnie to interesuje.
Więc jak pachnie lato 2017 ?Limitowana edycja na lato 2017 roku inspirowana jest tematem pustyni. Klasyczne dla zapachu Eternity flakony zostały przyodziane w kolory niebieskiego nieba nad złotymi piaskami pustyni.
Kolory fantastycznie do siebie pasują i tworzą iście letni duet , przywodzący na myśl również egzotyczną plażę. Moim zdaniem bardzo udany design.

Nuty zapachu to:
Nuty głowy : anyż, pustynna róża, bergamotka
Nuty serca : szafran, osmanthus, akord wodny
Nuty bazy : wetyweria, sandałowiec, olibanum, piżmo

Zapach, a jest to woda perfumowana, nie należy do tych bardzo rozwijających się. To świeże i lekkie, aczkolwiek bardzo ciekawe, perfumy na lato.
Od pierwszych chwil w zapachu wyraźnie są wyczuwalne bardzo świeże nuty wodne w połączeniu z bergamotką i bardzo wyraźnym osmanthusem ( jeżeli znacie zapach Yves Rocher Naturelle Osmanthus to to właśnie ta nuta ), który chciałby, ale nie może zdominować wodnych nut. Już po kilku minutach nuty bergamotki są coraz mniej wyczuwalne i lekko wybijają się kwiatowe nuty. Czy jest to pustynna róża? Możliwe. Natomiast klasycznej róży w tym zapachu nie wyczujemy. To połączenie akordów wodnych wraz z osmanthusem i nutami kwiatowymi jest wyczuwalne przez najdłuższą część trwania zapachu. Po około 2 godzinach zapach lekko się wycisza z tych świeżych nut, staje się bardzo bliskoskórny i zaczynam w nim wyczuwać nuty drewna sandałowego z lekko kremowo-mydlanymi nutami piżma.

Czy zapach jest trwały? Na mnie trzyma się w dobrej projekcji ok. 2 godzin, po tym czasie projekcja zapachu spada, natomiast jest wyczuwalny mniej więcej przez 2h. Zdarzały się dni, że czułam je na sobie jeszcze dłużej.

Calvin Klein Eternity Summer 2017 for Women to zapach świetny na lato - mogłabym go zabrać zarówno na plażę, jak i na spacer, jak i do pracy. Jest to zapach zdecydowanie na dzień, nadaje się na upały. Odświeży, nie zmęczy ani nas, ani otoczenia, nie przytłoczy, a doda energii. Miłośniczki "świeżaków" powinny być z niego bardzo zadowolone.

Oczywiście limitowana edycja to nie tylko zapach dla kobiet, powstał również CK Eternity Summer 2017 dla mężczyzn. Niestety nie miałam jeszcze okazji go poznać, natomiast przedstawiam poniżej jego nuty. Zapach opisywany jest mianem perfum zmysłowych, czystych i złożonych, obejmujących drzewne i aromatyczne nuty zmieszane w kompozycję o charakterze zielono-owocowo-fougere.

Nuty głowy : pustynna szałwia, bergamotka, imbir
Nuty serca : jaśmin, mleczko kokosowe, liść fiołka
Nuty bazy : sandałowiec, wetyweria, piżmo
Znacie już te zapachy?
A może macie inne typy na gorące lato? Co możecie polecić?

Buziaki dla Was,
Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger