×

JEAN PAUL GAULTIER LA BELLE LE PARFUM

 Witajcie Kochani :)

Nie wiem dlaczego, ale przez długi czas z marką Jean Paul Gaultier było mi jakoś nie po drodze. Nie znałam dobrze zapachów, jakoś nie natrafiałam na nie, a bardzo żałuję, bo marka ma przepiękne zapachy, o czym wspominałam już przy okazji Jean Paul Gaultier SO SCANDAL!. Jednym z flagowych zapachów JPG jest tzw. "Panienka" czyli zapach Jean Paul Gaultier Classique, znany najbardziej ze swojej butelki w kształcie kobiecego tułowia. W linii panienek powstało też wiele flankerów.

Dzisiaj chciałam Wam przedstawić najnowszą "panienkę" w linii, która jest zarazem moją pierwszą.

Jean Paul Gaultier La Belle Le Parfum

Zapach

Niesamowite dla mnie jest to, że perfumy, które mają wyszczególnione trzy nuty zapachowe, pachną całym wachlarzem nut i bardzo się rozwijają. Bywają perfumy, które mają nut od groma, a ostatecznie pachną płasko, jednowymiarowo i nie zmieniają się w trakcie trwania. Tutaj jest zupełnie inaczej - Gruszka, Fasola Tonka, Wanilia. Więc niech mi ktoś powie, dlaczego ja czuję tu jeszcze wiśnię, która od początku towarzyszy słodkiej gruszce, a z pod nich faktycznie wybija się tonka z wanilią, ale z dużą dawką miodu, takiego miodu, który znamy z klasycznego JPG SCANDAL. Ale klasyczny Scandal dużo bardziej wyczuwalny jest w rozwinięciu JPG La Belle ( tej poprzedniej, bez Le Parfum), tutaj miodek jest złamany cierpką wiśnią i jest po prostu przepięknie. Jest słodko, kwaskowo-miodowo, tonkowo-waniliowo, coś pięknego. 

To bardzo ciekawy zapach wart poznania. Porównywałam go też do poprzedniej La Belle, która też jest bardzo ładna, ale wersja Le Parfum jednak u mnie wygrywa.

Ten zapach cudownie się przytula, przykleja do nas. 

Nuty zapachowe:
Nuty głowy: Gruszka
Nuty serca: Fasola Tonka
Nuty bazy
: Wanilia

 

Flakon

Flakon tych perfum to po prostu majstersztyk. Kształt kobiecego tułowia to jedno, w La Belle zyskało ono ostrzejsze kształty i... cudowny różany kołnierz. Wersja Le Parfume w porównaniu do poprzedniej La Belle otrzymała jeszcze przyciemnianą górę. Flakon jest elegancki i bardzo seksowny. Pasuje idealnie do zapachu.
Oprócz flakonu, na kilka słów uwagi zasługuje też puszka. Zarówno linię Scandal, jak i linię pięknych kobiecych tułowi, otrzymujemy nie w kartonikach a w metalowych puszkach - może ich nie wykorzystamy dalej, ponieważ są otwierane od dołu, ale świetnie wyglądają.

Projekcja i trwałość. 

Parametry są świetne! Zapach jest mocny, zostawia za sobą całkiem spory ogonek a na ubraniach utrzymuje się kilka dni. Na sobie czuję go cały dzień, ale nie w taki sposób, że wieczorem coś tam czuję, te perfumy są przez cały dzień wyczuwalne tak jak 15 minut po psiknięciu. Zapach jest naprawdę długotrwały.
Na szalu czułam je jeszcze tydzień po aplikacji.

W przypadku tego zapachu nie mogę nie wspomnieć o absolutnie genialnej sesji i zdjęciach reklamowych - zresztą sami spójrzcie - CUDO!

 

 

Koniecznie musicie poznać tę piękność <3

Buziaki,
Ania | Kosmetykoholizm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm , Blogger